Archief

Archief voor augustus 2009

Misverstanden over beleggen in edelmetaal

29 augustus 2009 1 reactie

http://www.thesilvermountain.nl/img/goud-prijs.jpg

Bij het beleggen in fysieke edelmetalen als zilver en goud zijn er veel verschillende mogelijkheden. Als u in goud wilt beleggen kunt u kiezen uit talloze gouden munten met verschillende gehaltes goud en u kunt kiezen voor goud baren vanaf 1 gram tot 10 kilo. Beleggers in zilver staan voor dezelfde keus, waarbij de BTW een belangrijke rol speelt. Zilveren baren zijn namelijk een industrieel goed en dus met 19% BTW belast. Zilveren munten worden minder zwaar belast. Bij de invoer worden deze munten – mits ze voldoen aan een aantal voorwaarden – met 6% BTW belast en verkopers kunnen de margeregeling toepassen waardoor deze munten goedkoper kunnen worden aangeboden dan de kilo baren zilver. Als belegger wilt u natuurlijk een zo goed mogelijke prijs en niet onnodig teveel te betalen.

Misverstand 1: De laagste prijs per gram

Het meest voorkomende misverstand komt voor bij de aanschaf van baren of munten, wanneer de belegger uit is op een zo goed mogelijke prijs. Veel mensen kijken alleen naar de aanschafprijs. Er wordt vervolgens geen rekening gehouden met de restwaarde en de verkoopbaarheid van de betreffende munten of baren.

Stel dat u wilt beleggen in goud. U kunt dan 1 kilo goud kopen in een kilo baar. Als u vervolgens omrekent naar wat u betaalt per gram puur goud, is dit waarschijnlijk de goedkoopste manier om in goud te beleggen. Maar wat gebeurt er als u het goud weer verkopen wilt? U zit dan vast aan een complete kilo, u kunt hier niet slechts een deel van verkopen.  Een kilo goud kunt u niet makkelijk verkopen en bij de handelaren zult u hier de waarde van het goud voor terug krijgen of in veel gevallen net wat minder dan dat. Veel andere manieren heeft u niet om van een kilo goud af te komen. Dus u betaalt in dit geval misschien wel het miste per gram goud, maar u krijgt er ook het minste voor terug.

Misverstand 2: Goedkoop maar onbemind

Een andere mogelijkheid zou zijn om kleinere munten of baren te kopen. In Nederland zijn de Gouden Tientjes uitermate geschikt om in goud te beleggen. Deze munten zijn – omgerekend naar prijs per gram – vaak erg goedkoop. Vaak zijn deze munten goedkoper dan de bekende 1 troy ounce goud munten als de Krugerrand, Maple Leaf en anderen. Maar de Gouden Tientjes zijn alleen binnen Nederland (en België) bekend. Nou is een gouden tientje nog wel redelijk goed bekend in het buitenland, maar u zult er daar aanzienlijk minder voor terug krijgen bij een doorverkoop dan in Nederland. Als u gouden munten koopt, zorg er dan voor dat dit bekende munten zijn die makkelijk in te wisselen zijn.

Goedkope zilver baren van onbekende producenten zijn ook niet voor niets zo goedkoop. Indien deze baren niet komen van erkende edelmetaalbedrijven die vermeld staan op de site van de  LBMA kunt u er beter niet aan beginnen. De vraag is of deze baren wel echt .999 zilver bevatten. Bij een doorverkoop zullen de baren ook niet 1, 2, 3 aangenomen worden en zult u er ook minder voor ontvangen – zelfs als het .999 zilver is – dan baren van erkende bedrijven. Dit komt doordat dit soort baren onbekend zijn. Koop daarom altijd baren van erkende producenten.

Misverstand 3: Zilver en de BTW

Een misverstand wat bij goud niet snel zou voorkomen is hoe het nou precies zit met de BTW. Waar goud in de meeste gevallen is vrijgesteld van BTW als beleggingsobject wordt zilver gezien als industrieel goed en zodoende belast met BTW.

Zilveren baren zijn altijd belast met 19% BTW. Als u als particulier een baar zilver koopt, betaalt u dus per definitie minstens 19% teveel voor uw belegging in zilver. Bij een doorverkoop zult u deze 19% nooit meer terug zien. Met andere woorden: de zilverkoers moet met minstens 19% stijgen om break-even te draaien.

Zilveren munten worden in sommige gevallen als verzamelvoorwerp gezien. In dit geval worden de munten met 6% BTW belast bij invoer en mogen de munten onder de margeregeling worden verhandeld. Waar over baarzilver altijd weer 19% BTW in rekening wordt gebracht, is dit bij zilveren munten alleen over de winstmarge het geval. Let wel op dat de verkoper waar u uw zilveren munten koopt deze margeregeling toepast, anders gaat dit verhaal niet op.

Voor verzamelvoorwerpen geldt het 6%-tarief. Munten en bankbiljetten worden onder bepaalde voorwaarden aangemerkt als verzamelvoorwerp. De levering van bankbiljetten en munten, die in enig land de hoedanigheid van wettig betaalmiddel hebben, is vrijgesteld. Dit geldt echter niet voor bankbiljetten en munten die gewoonlijk niet als wettig betaalmiddel worden gebruikt of die een verzamelwaarde hebben.

Onder het 6%-tarief vallen daarom uitsluitend bankbiljetten en munten die:

  • de hoedanigheid van wettig betaalmiddel bezitten en bovendien een verzamelwaarde hebben of
  • de hoedanigheid van wettig betaalmiddel hebben verloren en verzamelwaarde hebben; dan wel
  • nooit de hoedanigheid van wettig betaalmiddel hebben bezeten en uitsluitend verzamelwaarde hebben

Let op!

Voor beleggingsgoud, waaronder gouden munten die aan bepaalde voorwaarden voldoen, gelden aparte regels.

Onder de hierboven beschreven munten vallen de Silver Eagle, Maple Leaf, Philharmoniker, Kookaburra, Lunar, Koala, Panda, Mexican Libertad en andere zilveren munten met een bepaalde face value. Alle munten met daarop een face value weergegeven zijn legal tender. Deze munten hebben dus de status van wettig betaalmiddel. Aangezien deze munten doorgaans niet als wettig betaalmiddel worden gebruikt en/of enige verzamelwaarde dragen voldoen de munten aan de hierboven vermelde criteria.

Conclusie

  • Koop alleen baren en munten van erkende, bekende uitgevers. Waag u niet aan goedkoop maar onbekend spul, want dan is er een grote kans dat u er nooit meer van af komt.
  • Focus niet enkel op de prijs per gram. Bedenk ook wat u later weer terug krijgt bij de doorverkoop van de munten of baren. Wat is de restwaarde en hoe liquide is uw belegging? Kleinere coupures verdienen de voorkeur.
  • Let op met de BTW over zilver. Betaal niet onnodig veel voor kilo baren als u als particulier zilver koopt.

Al ruim 18 miljoen Silver Eagle munten!

26 augustus 2009 Geen reacties

http://www.thesilvermountain.nl/blog/img/American-Eagle-Silver-2009.jpgHet jaar 2009 is nog lang niet om en het staat al vast dat dit jaar een nieuw recordjaar wordt. Waar in 2008 een record werd gezet met de verkoop van 20.583.000 exemplaren van de populaire Silver Eagle munten, lijkt de trend te zijn gezet. Ook in 2009 is de vraag naar zilveren munten als de Silver Eagle onveranderd hoog en het record van 2008 zal op dit tempo binnen 2 maanden zijn verbroken.

2009 Silver Eagle Bullion munten verkoop per maand (2009)
Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus*
1,900,000 2,125,000 3,132,000 2,518,000 1,904,500 2,245,000 2,810,000 1,380,000

* per 25-08-2009.

De Amerikaanse Silver Eagle is de bekendste zilveren bullion munt ter wereld. Deze munt is zeer populair onder beleggers in fysiek zilver. De American Silver Eagle weegt net als de meeste andere zilveren munten 1 troy ounce. Dit is gelijk aan 31,103 gram.
De American Silver Eagle is .999 puur zilver en is daarmee één van de puurste zilveren munten. Alleen de Canadian Maple Leaf heeft een hoger gehalte zilver: .9999

De Silver Eagle munten worden elk jaar uitgegeven door de US Mint uit Amerika. Deze munten zijn zowel leverbaar in UNC (uncirculated) als in Proof editie. De Proof editie is populair onder verzamelaars, terwijl de UNC munt voornamelijk voor investeringen in zilver wordt gebruikt.

Sinds 1986 geeft de US Mint jaarlijks deze munten uit. Bepaalde jaartallen zijn onder verzamelaars erg populair door de lage oplage dat jaar of omdat het een “key year” betreft. Een goed voorbeeld zijn de Silver Eagle munten van 1996. In dit jaar bestond de Silver Eagle precies 10 jaar. De munten van dit jaar zijn dan ook erg gewild onder verzamelaars. Ook de munten van 1986, het eerste jaar waarin de Silver Eagle werd uitgegeven zijn erg gewild.

De Silver Eagle munten worden geslagen bij 3 verschillende munthuizen in Amerika: Philadelphia, San Francisco en West Point, New York. Op de munten staat d.m.v. de letter P, S of W aangegeven in welk munthuis de munt geslagen is. Tegenwoordig worden de Silver Eagle munten geslagen door West Point, terwijl vroeger de munten vooral geslagen werden in San Francisco.

De American Silver Eagle is een officiele bullion munt van Amerika. Deze munt heeft een face value en is dus wettig betaalmiddel (legal tender) De face value bedraagt 1 dollar.

Op de voorzijde van de Silver Eagle munten is het klassieke design gebruikt van Adolph A. Weinman, het design dat oorspronkelijk gebruikt werd voor de half-dollar munten tussen 1916 en 1947. Dit design, genaamd “Walking Liberty” is één van de populairste designs in Amerika en was dan ook een voor de hand liggende keuze om te gebruiken bij de Silver Eagle munten. Op de achterzijde van de munt is een afbeelding weergegeven van een heldhaftige arend (één van dé symbolen van Amerika) naar het design van John Mercanti.

In het jaar 2008 zijn er per augustus al ruim 12.000.000 Silver Eagle munten geslagen en verkocht door de US mint. In het gehele jaar 2007 werden er “slechts” 9.887.000 Silver Eagle munten verkocht (UNC).

De vraag naar munten als de Silver Eagle neemt toe onder beleggers. Mede hierdoor had de US Mint in Juni 2008 al een groot probleem: ze konden niet meer aan de vraag voldoen, bij de hoge zilver koers van $20 en meer per troy ounce. In Augustus 2008 had de US Mint hetzelfde probleem toen zilver genoteerd stond op $13 per troy ounce.

Silver Eagle munten worden doorgaans door beleggers gekocht ter diversificatie van hun portefeuille of als hedge tegen recessie / inflatie.

David Morgan over Zilver

24 augustus 2009 Geen reacties

David Morgan is de oprichter van Silver-Investor en volgt al meer dan 30 jaar de zilvermarkt op de voet. In dit filmpje geeft hij dat hij verwacht dat de vraag naar zilver onveranderd hoog zal blijven. Ongeacht de prijs, want zilver is onmisbaar in een hi-tech samenleving waarin zilver zo vele toepassingen heeft en waar geen goedkoper alternatief voor handen is.

Perth Mint lanceert Kookaburra jubileum set 2009

24 augustus 2009 1 reactie

http://thesilvermountain.nl/img/kookaburra-zilver-set.jpg

Jubileum Set 1990 – 2009

Geslagen in .999 puur zilver

De Kookaburra serie van de Perth Mint is de meest geliefde serie zilver bullion munten. Het design van deze munten, waarin de Kookaburra centraal staat, verandert jaarlijks. De Kookaburra munten worden uitgegeven vanaf 1990 en dit jaar is het 20-jarige jubileum van de Kookaburra zilver serie. Ter ere van dit jubileum heeft de Perth Mint een speciale editie uitgebracht. Het gaat hier om alle munten van de Kookaburra serie vanaf 1990 tot en met 2009. Alle munten zijn geslagen in .999 zilver met een exclusief “P20″ Mintmark. Deze jubileum set heeft een gelimiteerde oplage van 10,000 sets. Een certificaat van echtheid wordt bij elke set uitgegeven.

De complete set wordt geleverd in een luxe presentatiebox. Alle munten zijn verpakt in luchtdichte capsules.

Technical Specifications
Silver Content (Troy oz) 1
Monetary Denomination (AUD) 1
Fineness (% purity) 99.9
Minimum Gross Weight (g) 31.135
Maximum Diameter (mm) 40.60
Maximum Thickness (mm) 4.00

Goud Buffalo munten terug in productie

23 augustus 2009 Geen reacties

http://www.thesilvermountain.nl/img/fractional_buffalos.jpg

Ondanks eerdere berichten van de US Mint zullen de 2009 Goud Buffalo munten toch weer geslagen worden. Deze munten zijn geslagen in 1 troy ounce .9999 puur goud en dienen als alternatief voor de Canadian Maple Leaf die ook geslagen is in .9999 puur goud. Door de hoge vraag naar goud en zilver raakten de blanks bij de US Mint op en konden er geen munten meer geslagen worden. Dat probleem is nu weer opgelost en de 1 troy ounce Gold Buffalo staat niet langer op de lijst munten die “tijdelijk niet leverbaar” zijn.

Deze Gold Buffalo munten zijn ook leverbaar in kleinere formaten (1/2 troy ounce, 1/4 troy ounce en 1/10 troy ounce). Deze munten zullen voorlopig nog niet worden aangeboden.

2009 American Buffalo Gold Bullion Coin Update — Annual production of the United States American Buffalo Gold Bullion Coins is required by law. As a result, the United States Mint is presently developing a production and launch schedule to determine the earliest possible release of these coins through the Authorized Purchaser network.

Ondanks het feit dat deze munten lang niet zo populair en bekend zijn als de Gold Eagle, de Maple Leaf en Krugerrand munten is er een redelijk hoog aantal van verkocht de afgelopen jaren. Het jaar 2008 viel wat tegen, maar dat komt dus doordat de productie stil lag.

American Buffalo Gold Bullion Coin Sales
2006 2007 2008
323,000 167,500 172,000

Zilver in de industrie

23 augustus 2009 Geen reacties

Zilver is een kansrijke belegging. Misschien wel een betere belegging dan goud. Het grootste voordeel van zilver ten opzicht van goud is dat zilver slechts beperkt beschikbaar is. Zilver wordt namelijk veel verbruikt in de industrie. Dit zilver wordt verbruikt in diverse producten. Vroeger werd zilver vooral verbruikt in de foto-industrie maar tegenwoordig heeft zilver veel meer toepassingen en er worden steeds meer toepassingen ontdekt. Dit verbruikte zilver is zeer moeilijk tot onmogelijk te recupereren. Hierdoor raakt het beschikbare zilver op aarde veel sneller op dan goud, wat je in principe altijd kan hergebruiken en omsmelten.

Toepassingen van zilver

Hieronder enkele voorbeelden van de vele toepassingen van zilver.

- Fotografie

In analoge fotografie wordt zilver gebruikt voor het ontwikkelen van foto’s. De lichtgevoelige laag bij een negatief bestaat uit zilverzouten, vaak als zilverhalogeniden, die als ze belicht worden fijn verdeeld zilver vormen. Naar schatting kunnen er 5,000 kleurenfoto’s worden gemaakt met 1 troy ounce puur zilver.
Door de groeiende populariteit van digitale fotografie neemt de vraag naar zilver in deze industriele toepassing af.

- Zilverlegeringen

Door de goede elektrische geleiding van zilver is zilver een veelgebruikt materiaal in elektrische en elektronische apparaten.  In circuits wordt zilver (of zilverlegeringen) gebruikt om componenten met elkaar te verbinden. Voor langere verbindingen is zilver te duur.

- Spiegels

Zilver beschikt over goede licht reflecterende eigenschappen. Daardoor worden in spiegels van hoge kwaliteit zilver verbruikt. Doorgaans wordt voor aluminium gekozen, omdat dit materiaal ook over licht reflecterende eigenschappen bevat maar vele malen goedkoper is dan zilver.

- Katalysatoren

In Japan is een dieselkatalysator ontwikkelt die gebruik zal maken van zilver in plaats van platina. Zilver is vele malen goedkoper dan platina en Japanse onderzoekers zijn erachter gekomen dat zilver ook gebruikt kan worden voor dezelfde doeleinden. In de komende jaren zullen miljoenen katalysatoren gemaakt worden waarin zilver in plaats van platina gebruikt wordt.

- Sportkleding

Ook in sportkleding en onderkleding kan zilver worden verwerkt. De nieuw ontwikkelde functionele vezel ‘effect by Odlo’ reduceert de zweetgeur in het textiel, dankzij de anti-bacteriële werking van zilver-ionen.

- Desinfecterende producten

Zilver bevat ook over desinfecterende eigenschappen. Voor het zuiver houden van zilver wordt zilver gebruikt. Dit gebeurd doorgaans als zilvernitraat en ook in medicijnen wordt zilver steeds vaker verbruikt. Vroeger was men ook al op de hoogte van de helende krachten van zilver, vandaar de uitdrukking ‘born with a silver spoon’.

- Zilver en zonne-energie

Net als bij spiegels wordt ook bij zonnepanelen dankbaar gebruik gemaakt van de licht weerkaatsende eigenschappen van zilver. Zilver kan licht als geen ander materiaal gelijkmatig en fel weerkaatsen. Hierom wordt zilver ook bij zonnepanelen gebruikt voor een optimaal rendement.

- RFID technologie

http://www.12manage.com/images/picture_rfid_technology.gifRFID (Radio Frequency IDentification) is een verzamelnaam voor technologieen die gebruik maken van een radiosignaal om op deze manier voertuigen, dieren, goederen en mensen te laten identificeren door apparaten.

In deze technologie wordt gebruik gemaakt van een label dat grotendeels uit zilver bestaat.

Grote bedrijven als Philips, IBM en Microsoft zijn zeer enthousiast over deze technologie en investeren miljoenen in het verder ontwikkelen van deze technologie. De verwachting is dat dit de grote nieuwe miljardenmarkt gaat worden.
Deze technologie wordt al gebruikt, zo moeten alle nieuwe Amerikaanse paspoorten voorzien zijn van een RFID-chip.

Naast deze industriële vraag is er ook nog de vraag van beleggers in zilver, het gebruik van zilver in sieraden, bestek etc.

Industriële vraag

De vraag naar zilver voor industriële toepassingen bleef de afgelopen jaren vrij constant groeien. De vraag vanuit de industrie naar zilver is in de meeste gevallen prijs inelastisch, aangezien er geen enkel ander metaal tegen een lagere prijs beschikbaar is met dezelfde eigenschappen.  Echter wordt zilver nu ook voor een groot deel verbruikt in toepassingen waarbij het niet 100% noodzakelijk is zilver te gebruiken, denk hierbij bijvoorbeeld aan het verbruik van minuscule hoeveelheden zilver in polyester sportkleding.

Bij een hogere zilverkoers zal het zilver hiervoor waarschijnlijk niet meer gebruikt worden. Bij het gros van de industriele toepassingen is zilver echt niet meer weg te denken en het maakt voor een computerfabrikant niet uit of een kleine chip van zilver $10 of $50 kost, er is voor zilver in deze gevallen geen alternatief.

Zilver Exchange Trade Fund

23 augustus 2009 Geen reacties

ETF’s (Exchange Trade Funds) zijn trackers waarmee beleggers kunnen investeren in fysiek zilver zonder zilver daadwerkelijk in huis te hebben. Hier is veel over te schrijven geweest of de ETF’s wel echt zoveel zilver beschikbaar hebben om al hun klanten fysiek uit te betalen, dus indien u het overweegt een ETF aan te schaffen, laat u dan goed informeren.

IShare Silver Trust
De Ishares Silver Trust is één van de bekendste ETF’s. 5 maanden na introductie was hun voorraad al toegenomen tot 100 miljoen ounces. Ter vergelijking: De bovengrondse voorraad zilver is goed voor 500 a 1,000 miljoen troy ounces, dus dit is een gigantische hoeveelheid.

Zoals in de bovenstaande grafiek te zien is zou de huidige voorraad zijn opgelopen tot ruim 7,000 tonnes. Goed voor ruim 225 miljoen troy ounces. En dit is alleen nog maar de bekendste ETF!
Wat dit aangeeft is enerzijds dat de fysieke voorraad zilver wereldwijd bijna ‘op’ is en anderzijds dat een gezonde portie wantrouwen jegens deze ETF’s wel gerechtvaardigd is, want je zou toch kunnen verwachten dat de prijs van het zilver veel verder zou stijgen als er daadwerkelijk zulke hoeveelheden zilver worden ingekocht door deze ETF’s.

Fysiek zilver
Fysiek zilver biedt als voordeel ten opzichte van ETF’s dat u niet afhankelijk bent van derden. Vooral in deze periode waarin de ene bank naar de andere staatssteun aan moet vragen, waar particulieren hun geld van de bank halen en waar grote investeerdermaatschappijen (zie Madoff) niet te vertrouwen bleken is het aanhouden van fysiek zilver een must. Ten opzichte van fysiek goud is het grote voordeel van zilver dat het goedkoper is, en dus meer liquide. Een keerzijde hiervan is dat zilver meer ruimte dan goud inneemt in de kluis.

Opinie

De meeste analisten blijven sceptisch over het beleggen in fysiek zilver via ETF’s. Wat je feitelijk koopt is een papieren belofte, zonder de zekerheid te hebben dat je echt uitgeleverd krijgt op een moment dat het er toe doet. Zelfs als er de garantie wordt gegeven van de trade funds zelf is de mogelijkheid er nog dat de overheid ingrijpt. Dit kan gebeuren in extreme doemscenario’s waar de overheid niet wilt dat particulieren fysiek zilver en/of goud bezitten. De confiscatie van goud is al eerder gebeurd en kan in een dergelijke situatie opnieuw gebeuren.
Wellicht ben je dan beter af met echt fysiek edelmetaal.

Design Goud Nugget 2010 munten bekend

23 augustus 2009 Geen reacties

De Australische Gold Nugget wordt geslagen door de Perth Mint in Australië. Deze munten zijn in diverse maten leverbaar,  1/20 oz, 1/10 oz, 1/4 oz, 1/2 oz, 1 oz, 2 oz, 10 oz, en 1 kilo. Al deze gouden munten zijn geslagen in .9999 goud. De munten zijn legal tender (wettig betaalmiddel). Net als de Australische Lunar munten wordt het design van deze munten jaarlijks aangepast. Het design is altijd gebaseerd op één van de staatssymbolen van Australie, de Kangaroo. Het design van de zilveren beleggingsmunten van Australië worden op dezelfde manier bepaald, alleen hier wordt de Kookaburra gekozen als staatssymbool. Hier waren niet veel Australiers het mee eens, destijds wilde men de Kookaburra munten vervangen voor de Koala munten. Doordat de Kookaburra munten echter enorm populair zijn, werd hier van afgezien.

De gouden Nugget munten werden geintroduceerd in 1986. In de periode van 1986 tot 1989 werd een afbeelding weergegeven van een goudklomp (nugget), vanaf 1990 werd er een afbeelding van een kangaroo weergegeven. Vandaar dat tegenwoordig de munt zowel Gold Nugget als Gold Kangaroo genoemd wordt.

Explosieve vraag naar Silver Eagles

23 augustus 2009 Geen reacties

http://www.thesilvermountain.nl/img/American-Eagle-Silver-2009.jpgOndanks het feit dat de vraag naar zilver in de zomermaanden normaal gesproken minder hoog is dan in de wintermaanden, bleek de wereldwijde vraag naar de Silver Eagle munt ook in juli weer records breken.

2009 is hard op weg om het record van vorig jaar te verbreken. Waar in 2008 maar liefst 20.583.000 exemplaren werden geslagen staat de teller voor 2009 inmiddels op 16.634.500 Silver Eagles.

In de maand Juli zijn er maar liefst 2.81 miljoen Silver Eagle munten verkocht door de US Mint. De US Mint verkoopt deze munten aan haar officiële distributeurs, die op hun beurt de munten weer aan particuliere beleggers in fysiek zilver verkopen.

2009. Maandelijkse verkoop Silver Eagles
Januari Februari Maart April Mei Juni Juli
1,900,000 2,125,000 3,132,000 2,518,000 1,904,500 2,245,000 2,810,000

Leveringsproblemen
Deze statistieken geven aan dat de vraag naar zilveren munten onveranderd hoog blijft. Vorig jaar had de US Mint nog grote problemen met de grote vraag naar de Silver Eagle munten. De munthuizen waren niet voorbereid op de enorme vraag. Logisch, want in de voorgaande jaren werden er jaarlijks tussen de 4 en de 11 miljoen exemplaren verkocht. Vanaf 2008 werd het besef groter dat de huidige financiële situatie op z’n minst schrikbarend is en daardoor werd de vraag naar zilver en goud wereldwijd explosief hoger.
Tot nu toe heeft de US Mint geen problemen gehad om de vraag naar de 2009 Silver Eagles bij te benen. Om haar productiecapaciteit te vergroten is besloten om enkele edities niet meer te slaan om zo te focussen op de vraag naar de beleggingsmunten. Een ander probleem waar de Mint mee te maken kreeg was het gebrek aan blanks. Blanks zijn de schijven zilver waar de munt op wordt geslagen. Deze schijven zijn als het ware een halffabricaat en zonder deze blanks is het niet mogelijk munten te slaan.

Design Kookaburra 2010 bekend

23 augustus 2009 3 reacties

AUSTRALIAN KOOKABURRA SILVER BULLION COINS

De zilveren Kookaburra munten zijn sinds de introductie in 1990 uitgegroeid tot één van de meest populaire zilveren munten. Het design van deze munten wordt jaarlijks aangepast, wat de munt  een zeer geliefd verzamelobject maakt.
Net als bij de voorgaande jaargangen zal de oplage van de 1 troy ounce munten gelimiteerd worden tot 300,000 stuks. Dezelfde limiet werd gehanteerd in 2009 en deze limiet is inmiddels bereikt. Dat betekent dat de 2009 editie niet meer geslagen zal worden. De Perth Mint zal voor de rest van dit jaar terugvallen op het design van 2008 en eventueel zelfs 2007 (!)

2010 Kookaburra munten

De Kookaburra munten zullen worden geslagen in de volgende formaten: 1 kilo, 10oz, 1oz, 1/2oz. Naar verwachting zijn de munten vanaf December te bestellen.

Het design van de zilveren Koala en Lunar munten – dat ook jaarlijks verandert – zal binnenkort ook worden gepubliceerd. Tevens is het design bekend van de gouden Gold Nugget / Gold Kangaroo munten van 2010.